Kwiaty doniczkowe do łazienki
( ilość produktów: 1 )Cebulki i kwiaty w doniczce do łazienki – jakie wybrać?
Łazienka jak dżungla? Dlaczego nie! Wybierając cebulki i kwiaty do łazienki, musisz jednak wziąć pod uwagę specyficzne warunki, jakie panują w tym pomieszczeniu. W łazienkach dobrze się czują rośliny, którym nie przeszkadzają zmienne temperatury i wysoka wilgotność. Zanim rozpoczniesz zakupy, weź również pod uwagę to, czy w Twojej łazience znajduje się okno. Jeśli nie, nie ma powodu do obaw – w naszej ofercie znajdziesz cebulki i kwiaty do łazienek z oknem i bez okna!
Jakie cebulki i kwiaty doniczkowe do łazienki z oknem?
Aby rośliny w łazience dobrze się rozwijały, pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji. W łazience panuje wilgoć, dlatego kwiaty czerpią sporo wody z powietrza, co pozwala na ograniczenie podlewania. Każda roślina ma nieco inne preferencje, o czym należy pamiętać podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych. Poniżej znajdziesz przykładowe gatunki do łazienek bez okien.
- Monstera – ta tropikalna roślina preferuje wilgotne powietrze i stanowiska półcieniste, o rozproszonym świetle, natomiast nie toleruje bezpośredniego nasłonecznienia. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji, dlatego podlewamy ją dopiero wtedy, gdy podłoże jest całkiem suche.
- Skrzydłokwiat – pochodzi z lasów tropikalnych, dlatego świetnie sprawdza się w ciepłym i wilgotnym środowisku łazienki. Preferuje stanowiska cieniste i półcieniste, a w odpowiednich warunkach kwitnie cały rok. Oczyszcza powietrze i radzi sobie w walce z pleśnią oraz nadmierną wilgocią.
- Peperomia – pochodząca z lasów deszczowych peperomia jest łatwa w pielęgnacji: preferuje jasne stanowiska z rozproszonym światłem i dużą wilgotność powietrza (choć nie przepada za zraszaniem).
- Tillandsia – południowoamerykańska oplątwa do życia nie potrzebuje ziemi, a substancje odżywcze pobiera z otoczenia przez liście. Lubi dobrze oświetlone, wilgotne stanowiska.
- Kalatea – ta tropikalna roślina preferuje stanowiska półcieniste lub z rozproszonym światłem i najlepiej rośnie w środowisku o wysokiej wilgotności powietrza i gleby.
- Fikus – roślina preferuje jasne stanowiska, bez bezpośredniego nasłonecznienia, ale toleruje też półcień.
Jakie cebulki i kwiaty do łazienki bez okna?
Każda roślina potrzebuje światła do życia, dlatego w łazienkach bez okien warto zamontować specjalne oświetlenie. Inną opcją jest przestawianie roślin do salonu lub sypialni co 7-10 dni – po upływie tego czasu możesz wstawić kwiat z powrotem do łazienki. Jakie gatunki najlepiej radzą sobie w łazienkach bez okien?
- Paproć – pochodzi z terenów tropikalnych i subtropikalnych, dlatego lubi wilgoć w podłożu i powietrzu. Preferuje stanowiska z rozproszonym światłem: lepiej półcieniste niż bezpośrednio nasłonecznione. Oczyszcza powietrze, lecz nie przepada za zraszaniem i zaleganiem wody w podstawce.
- Aglonema – odporna i mało wymagająca roślina tropikalna, która dobrze sobie radzi w trudnych warunkach oświetleniowych. Preferuje miejsca ciepłe i wilgotne oraz stanowiska jasne, ale z rozproszonym światłem (choć może również rosnąć w miejscu półcienistym).
- Zamiokulkas zamiolistny – preferuje stanowiska półcieniste, ale toleruje również całkowite zacienienie. Oczyszcza powietrze i nie wymaga częstego podlewania.
- Zielistka – roślina dobrze sobie radzi w zacienionych miejscach oraz stanowiskach jasnych, o dużej ilości światła rozproszonego. Liście wystawione na słońce mogą ulec poparzeniu, dlatego znacznie lepiej trzymać zielistkę w łazience. Wskazane jest częste zraszanie.
Dlaczego warto mieć kwiaty w łazience?
Kwiaty w łazience nie tylko zwiększają estetykę wnętrza, lecz również przynoszą korzyści zdrowotne. Jeśli łazienka jest miejscem, w którym odpoczywasz po ciężkim dniu, koniecznie wprowadź do niej rośliny, które oczyszczają powietrze i ułatwiają relaks. Roślinna łazienka to także sposób na stworzenie przytulnego wnętrza, które korzystnie wpłynie na Twój nastrój. Sprawdź naszą ofertę i zamów kwiaty, które staną się ozdobą Twojej łazienki. Przy każdej roślinie znajdziesz informacje na temat pielęgnacji, dzięki którym stworzysz optymalne warunki do rozwoju domowej dżungli!