Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Amarylisy / Zwartnice (Amaryllis / Hippeastrum)

( ilość produktów: 10 )

Cebule i kłącza wiosenne – amarylis i zwartnice

Amarylis i zwartnice to rośliny cebulowe o podobnym wyglądzie. Ze względu na zbliżony pokrój kwiatów oraz kolorystykę często są ze sobą mylone. Zatem czym się różnią? Zwartnice są przeznaczone do uprawy w doniczkach, natomiast amarylis – w ogrodzie. Ponadto wśród różnic między gatunkami należy wymienić porę kwitnienia oraz inną budowę pędów kwiatowych. W naszym sklepie znajdziesz cebule amarylisa oraz cebule zwartnicy, z których rozwiną się imponujące kwiaty o intensywnym wybarwieniu.

Cebulki wiosenne – amarylis ozdobą ogrodu

Okazały, przykuwający wzrok, intensywny… Oto amarylis! Cebulki przeznaczone do umieszczenia w gruncie mogą być sadzone przez cały rok. Te piękne kwiaty w kształcie trąbki wywodzą się z Afryki Południowej. Najlepiej rozwijają się na słonecznych stanowiskach. Do zamówienia dołączone są szczegółowe informacje dotyczące wymagań gatunku, między innymi głębokości sadzenia, typu gleby i nawożenia. Możesz mieć też pewność, że cebula amarylisa dotrze pod Twój adres w nienaruszonym stanie. Oferujemy kwiaty w dwóch kolorach, w tym oryginalną, dwukolorową odmianę Clown. Nie mamy wątpliwości, że przydomowe rabaty staną się wyjątkowe, kiedy posadzisz na nich wysoki, efektowny amarylis.

Zwartnice – cebulki kwiatów, które udekorują parapety w Twoim domu

Twojemu salonowi brakuje życia? A może chcesz urozmaicić stonowaną sypialnię? Nie musisz malować ścian ani inwestować w kosztowne dodatki – prostym sposobem na udekorowanie wnętrza jest urozmaicenie go kwiatami doniczkowymi. Wiosenne cebulki zwartnicy zapewnią Ci efekt, jakiego się nie spodziewasz. Prosta w uprawie roślina domowa jest królową parapetów. Co ciekawe, jedna cebula może wytworzyć aż 3 kwiatostany z czterema kielichami na każdym z nich. Zwartnice zakwitają 4–6 tygodni po posadzeniu w donicy. Oferujemy zwartnice w bogatej palecie barw, począwszy od delikatnej bieli, poprzez pastelowe odcienie różowego i pomarańczowego, na głębokiej czerwieni kończąc.

pixel