Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Begonie (Begonia)

( ilość produktów: 36 )

Cebule wiosenne – begonia

Kwiecień i maj to doskonały moment, żeby zatroszczyć się o swój ogród i kupić cebule wiosenne. Begonia jest jednym z najpopularniejszych kwiatów zdobiących nasze ogrody. Jest to roślina należąca do grupy bylin cebulowych, powstała na skutek krzyżówki wielu gatunków pochodzących z gorących terenów Ameryki Południowej. Pod tą nazwą kryje się ponad 1200 gatunków roślin. Wszystkim osobom szukających efektownych i prostych w uprawie roślin prezentujemy cebule begonii – pięknych kwiatów zachwycających różnorodnością form i kolorów.

Cebulki begonii – sposób na ukwiecony ogród

Begonie możemy podzielić na cztery główne grupy:

Każda z odmian jest bujną, cieszącą oczy ozdobą przydomowej przestrzeni. Co ważne, w naszym sklepie znajdziesz bulwy begonii przystosowane do sadzenia w glebie oraz donicach. Czerwone, białe, pomarańczowe, różowe i żółte kwiaty będą prezentować się doskonale posadzone bezpośrednio na trawniku przy ścieżkach, na rabatach i klombach, w skrzynkach tarasowych i balkonowych. Niezwykły efekt uzyskasz szczególnie wtedy, kiedy połączysz ze sobą kwiaty w różnych kolorach.

Begonia – uprawa kwiatów 

Kiedy sadzi się begonie? Cebulki rośliny powinny zostać umieszczone w ziemi w drugiej połowie lutego. Co ważne, ta roślina jest stosunkowo wymagająca. Begonia drobnokwiatowa najlepiej będzie rozwijała się na stanowisku słonecznym. Z kolei begonia wielkokwiatowa oraz odmiana o dekoracyjnych, zwisających pędach woli delikatny półcień. Pamiętaj o regularnym podlewaniu – niedobory wody szybko odbiją się na kondycji łodyg, liści i kwiatów. Roślinom nie służy też niska temperatura. Z tego powodu należy pamiętać, aby w październiku, przed nadejściem przymrozków, wykopać bulwy i umieścić je w suchym i przewiewnym miejscu.

W jakiej odległości od siebie sadzić cebule begonii? Jak odżywiać ziemię, aby długo cieszyć się bujnymi kwiatami? Na te i inne pytania dotyczące uprawy begonii znajdziesz odpowiedź w ulotce dołączonej do paczki. Wszystkie zamówienia szczegółowo opisujemy, aby każda osoba, nawet niedoświadczona, mogła należycie zadbać o kwiaty i zapewnić im wszystko, czego potrzebują, aby prawidłowo się rozwijać.

Tanie cebule begonii – sklep Cebule.pl zaprasza na zakupy!

Sklep Cebule.pl to wyjątkowe miejsce w sieci – cenione przez profesjonalistów zajmujących się ogrodami zawodowo oraz niedoświadczone osoby zaczynające swoją przygodę z ogrodnictwem. W rozbudowanym asortymencie znajdziesz nie tylko tanie bulwy begonii i innych kwiatów wiosennych, ale również wszystko to, co niezbędne, aby kompleksowo zadbać o uprawę: środki ochrony roślin, specjalistyczne podłoża czy akcesoria ogrodnicze. Nasze produkty łączą w sobie bezkompromisową jakość z atrakcyjną ceną. Co ważne, przed wysyłką cebule kwiatowe begonii są starannie zabezpieczane, aby długi transport nie wpłynął na ich kondycję. Możesz mieć pewność, że zamówione kwiaty zostaną dostarczone w nienaruszonym stanie.

pixel