Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Winiarstwo

( ilość produktów: 15 )

Winiarstwo – akcesoria do domowej produkcji wina i nalewek

Wino jest trunkiem znanym od starożytności. Czerwone, białe i różowe wina po dziś dzień są spożywane na całym świecie. Delektujemy się nimi podczas uroczystych obiadów, wznosimy toasty w wyjątkowych momentach i degustujemy lokalne odmiany podczas podróży po świecie. Kieliszek dobrego wina pobudza zmysły i odpręża. Umiejętnie dobrany do potrawy podkreśla jej smak i wydobywa głębię. Miłośnicy szlachetnego alkoholu często idą o krok dalej – próbują swoich sił w produkcji domowego wina. W naszym sklepie znajdziesz profesjonalne akcesoria do winiarstwa, które umożliwią Ci przygotowanie wyjątkowego trunku w domowych warunkach.

Winiarstwo dla każdego – akcesoria dla profesjonalistów i początkujących winiarzy

Interesuje Cię winiarstwo? Akcesoria dostępne w naszym sklepie internetowym pomogą Ci rozwinąć pasję! Wśród wielu dostępnych produktów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz na każdym etapie produkcji: worek do filtracji ze wzmacnianym dnem, rurki fermentacyjne o zróżnicowanej wielkości, termometr ciekłokrystaliczny, pojemnik fermentacyjny z pokrywą i kranem, lejek, drożdże, wężyki do obciągu wina, zestawy do klarowania, refraktometr (urządzenie do pomiaru ilości cukru) i balony. Gotowe wino, po rozlaniu do butelek, warto opatrzyć etykietą zawierającą informacje o użytych owocach i dacie produkcji.

Produkcja domowego wina stwarza pole do kreatywnych eksperymentów. Możesz wykorzystać nie tylko winogrona, ale także inne owoce, na przykład maliny, jeżyny albo porzeczkę. Co ciekawe, amatorzy domowego wina często sięgają po inne produkty, na przykład ryż, kwiaty czarnego bzu albo dziką różę. Brakuje Ci pomysłu albo doświadczenia? Możesz skorzystać z gotowej mieszanki!
Zestaw na wino zawiera odpowiednio skomponowany susz kwiatów i owoców. Postępując zgodnie z instrukcją producenta, a pyszne i aromatyczne wino otrzymasz już w ciągu 5 tygodni.

Winiarstwo: akcesoria do fermentacji

Przygodę z winiarstwem warto zacząć od kupna naczynia do fermentacji. Możesz wybierać spośród klasycznych, szklanych gąsiorów, nietłukących balonów z tworzywa sztucznego albo specjalnych pojemników do fermentacji. Akcesoria do winiarstwa z tej kategorii są dostępne w wielu wariantach różniących się pojemnością. Pamiętaj o tym, że naczynie, w którym będą fermentować owoce, musi zostać wyposażone w specjalną rurkę. Jej zadaniem jest odprowadzanie dwutlenku węgla oraz zabezpieczenie wina przed czynnikami zewnętrznymi (na przykład zanieczyszczeniami) oraz muszkami.

Cebule.pl – domowa spiżarnia 

W sklepie Cebule.pl zebraliśmy szeroki wybór produktów, dzięki któremu przygotujesz domowe trunki (wino, piwo czy nalewki) oraz przetwory. Twojej uwadze polecamy drylownice, słoje, szatkownice, beczki i chwytaki do słoików. Wszystkie produkty są dostępne w wyjątkowo korzystnych cenach. Dbamy o to, aby każdy produkt opuszczający magazyn był starannie zabezpieczony. Gwarantujemy również sprawną wysyłkę.

pixel