Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cebule i Kłącza Wiosenne

( ilość produktów: 998 )

Cebule i kłącza wiosenne – obudź swój ogród do życia

Ciągnąca się długimi tygodniami zima budzi w nas tęsknotę za słońcem, ciepłem i naturą. Pierwszym zwiastunem pozimowego ocieplenia są wczesne kwiaty. Cebule i kłącza wiosenne prezentowane na naszej stronie pomogą Ci przygotować przestrzeń do nowego sezonu letniego. Rabaty mieniące się feerią barw, misternie skomponowane klomby i luźne nasadzenia przy kamiennych ścieżkach dodają zielonej scenerii atrakcyjności. Zajrzyj do naszego katalogu i przekonaj się, jak wiele możliwości aranżacyjnych mogą dać Ci cebulki kwiatów wiosennych.

Kwiecień i maj w ogrodzie – najpiękniejsze kwiaty cebulowe

W rozbudowanym asortymencie naszego sklepu znajdziesz kwiaty cebulowe sadzone w kwietniu i maju o pięknym wybarwieniu i imponujących formach. Możesz wybierać spośród popularnych w polskich ogrodach odmian i egzotycznych gatunków, które ciekawie urozmaicą ogród. Na liście dostępnych odmian wiosennych znajdziesz między innymi: amarylis, begonie, dalie, funkie, jaskry, piwonie, rozplenicę japońską, werbenę, lilie czy kalie. Kwiaty wiosenne są dostępne pojedynczo oraz w zestawach. Ich uprawa nie wymaga specjalistycznych umiejętności.

Chcesz zaaranżować urokliwy kącik wypoczynkowy na balkonie? A może Twojemu salonowi brakuje życia? Nie mogłeś trafić lepiej! Kwiaty cebulowe sadzone wiosną mogą być uprawiane nie tylko w glebie na otwartej przestrzeni, ale również w doniczkach.

Jak sadzić cebule kwiatowe i kłącza wiosenne?

Dlaczego warto zdecydować się na kwiaty z cebulek? Odpowiedź jest prosta – ze względu na wygodę oraz znakomity efekt wizualny. Wiosenne kwiaty cebulowe nie przysparzają większych trudności podczas ich sadzenia, więc są cenione nawet przez niedoświadczonych ogrodników. Optymalna głębokość sadzenia bulw zależy od ich wielkości i wymagań konkretnego gatunku. Zakłada się, że powinna ona zostać przysypana ziemią o grubości równej dwukrotnej wysokości cebuli. Na glebach lekkich cebule należy umieścić nieco głębiej. Odległość pomiędzy nimi powinna być równa 2–3 szerokościom cebulki. W Twoim ogrodzie często grasują szkodniki? W takim razie przed sadzeniem umieść cebulki kwiatowe w specjalnych, ażurowych koszyczkach.

Pamiętaj o tym, że na efekt Twojej pracy ma wpływ nie tylko staranność podczas sadzenia i jakość cebul, ale również typ gleby. Cebulki kwiatów wiosennych nie będą się dobrze rozwijały na ciężkim, gliniastym podłożu. Aby rozluźnić stanowisko, wystarczy pomieszać ziemię z piaskiem i torfem. Z kolei glebę ubogą w składniki odżywcze warto wzbogacić specjalnymi odżywkami. W naszym sklepie znajdziesz specjalistyczne nawozy i podłoża, dzięki którym kwiaty będą miały optymalne warunki do szybkiego wzrostu. 

Wiosenne kwiaty – cebule i kłącza sadzone w kwietniu i maju

Kiedy należy sadzić wiosenne cebule i kłącza? Kwiecień i maj – to właśnie te miesiące są czasem intensywnych prac dla ogrodników. Piękne kwiaty o wyrazistych barwach i różnorodnych kształtach będą zachwycać nawet do jesieni. Wiosenne cebule kwiatowe i kłącza nie są odporne na niskie temperatury, więc jeszcze przed drastycznym ochłodzeniem należy wykopać je z ziemi. Cebulki kwiatów można oczyścić i wysuszyć, a następnie ułożyć w ażurowych pojemnikach i przysypać torfem. 

Niezawodny sklep – wiosenne cebule kwiatowe w niskich cenach

Gdzie kupić wysokiej jakości cebule? Najlepsze, starannie wyselekcjonowane kwiaty oferuje właśnie nasz sklep. Cebule kwiatowe i kłącza prezentowane w naszym asortymencie są dostępne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Co ważne, tanie cebule kwiatowe wiosenne są starannie zabezpieczane, aby w nienagannym stanie dotarły pod wskazany w zamówieniu adres. Pusta przestrzeń w opakowaniu wypełniana jest specjalistycznymi materiałami. Delikatne odmiany szczególnie narażone na zniszczenie są pakowane w specjalnie skonstruowany karton. Do każdego zamówienia dołączone są szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji danego gatunku, wymagań glebowych, nasłonecznienia oraz optymalnego czasu sadzenia i ochrony.

pixel