Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakość

 

Strategia naszej działalności niezmiennie ukierunkowana jest na oferowanie klientom kompleksowej usługi, jedynie najwyższej jakości. Aby sprostać temu, bardzo ciężkiemu, założeniu niezbędne jest zachowanie określonych metod działania oraz ciągłe doskonalenie zarządzania jakością. Sposoby i metody realizacji tej strategii, można przedstawić w postaci kilku wytycznych.

 

 

  • Najwyższa jakość zaczyna się od "cebulki",
  • Odpowiedni sposób przechowywania,
  • Opakowania produktów,
  • Opakowania transportowe,
  • Sposób wysyłki zamówień.

 

 

 

Najwyższa jakość zaczyna się od „cebulki”

 

Najwyższa jakość oferowanych produktów jest jednym z najważniejszych elementów zapewnienia odpowiedniej jakości usług w firmie Cebule.pl. Sprzedaż roślin pod postacią cebulek i kłączy kwiatowych jest dość specyficzną gałęzią rynku, głównie ze względu na sezonowość sprzedaży oraz fakt, iż produktem są organizmy żywe – rośliny. Nie posiadają one dokładniej daty produkcji czy daty ważności. Dodatkowo przechowywane są one poza swoim naturalnym środowiskiem jakim jest ziemia - oczywiście samo wyjęcie ich z ziemi nie powoduje ich uszkodzenia gdyż są one sprzedawane w końcowym stanie spoczynku, które można nazwać swego rodzaju hibernacją. Niemniej jednak aby tak się stało wymagają one szczególnej opieki oraz określonych warunków przechowywania. Dzięki nim rośliny mogą utrzymać dobrą kondycję przez dłuższy okres i w chwili ponownego ich wsadzenia do gleby, rozwijać się i kwitnąć prawidłowo. Wszelkiego rodzaju drastyczne oszczędności w zakresie sposobu ich przechowywania skutkują złą jakością materiału roślinnego, licznymi ich chorobami, a w efekcie mało okazałymi kwiatostanami. Aby mieć maksymalną możliwą pewność co do najwyżej jakości oferowanych produktów, firma Cebule.pl współpracuje tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi producentami – głównie są to producenci pochodzący z Holandii oraz pozostałych krajów Beneluksu. Dzięki temu po za wysoką jakością materiałów roślinnych możliwa jest także powtarzalność produktów - tulipany danej odmiany zakupione w tym roku będą wyglądać i rozwijać się tak samo jak te zakupione w poprzednich sezonach.

 

 

 

 

Odpowiedni sposób przechowywania

 

Oferowane przez sklep Cebule.pl rośliny są przewożone za pośrednictwem wyspecjalizowanej firmy transportowej, dysponującej odpowiednim rodzajem pojazdu. Cebulki i kłącza są transportowane bezpośrednio od zagranicznych producentów do magazynów firmy Cebule.pl. Dzięki temu omijane są wszelkie firmy pośredniczące - podczas współpracy z firmami pośredniczącymi (np. hurtowniami) nigdy nie wiadomo jak długo posiadali one dany towar oraz, przede wszystkim, w jakich warunkach był on przechowywany. Efektem samodzielnego importu jest 100% pewności, że towar był odpowiednio przechowywany podczas transportu. Wszystko to owocuje najwyższą jakością produktów oraz w późniejszym czasie jakością kwiatów.

 

Oferowane rośliny, zapakowane w zbiorcze opakowania, z chwilą przyjazdu od producenta do momentu kompletacji i wysyłki do klientów, przechowywane są w specjalnie do tego przystosowanych magazynach. Jego modyfikacje obejmują między innymi zastosowanie odpowiednich regałów oraz koszy, dzięki którym umieszczone na nich cebulki mają możliwość swobodnego „oddychania”, a co za tym idzie, ryzyko powstania na nich pleśni znacząco się zmniejsza. W celu ograniczenia powstawania nalotu grzybów pleśniowych, a w rezultacie uszkodzenia cebuli, magazyny wyposażone są także w specjalne, wydajne przemysłowe wiatraki, których zadaniem jest ciągłe „mieszanie” powietrza w obrębie składowania cebulek kwiatowych. Jednocześnie, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku transportu, cebulki i kłącza wymagają zapewnienia im określonych warunków, także pod względem temperatury otoczenia, niezbędnych do utrzymania ich wysokiej jakości. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu chłodni, która stanowi kolejny element wyposażenia magazynów. To dzięki niej jesteśmy w stanie zapewnić cebulkom, a przede wszystkim kłączom odpowiednią do przechowywania temperaturę - waha się ona między 8 a 15°C. Dzięki tym kilku prostym zabiegom życie cebul kwiatowych, będących poza swoim naturalnym środowiskiem, znacznie się wydłuża - w dalszym stopniu bez znaczącej utraty ich jakości - pozostając w idealnym stanie do wysyłki.

 

 

 

 

Opakowania produktów

 

Oferta sklepu internetowego Cebule.pl w głównej mierze kierowana jest do klientów detalicznych, których zapotrzebowanie ilościowe na rośliny jest zgoła mniejsze niż w przypadku klientów hurtowych. W celu zaspokojenia różne zapotrzebowania ilościowe klientów, zakupione od producentów rośliny pakowane są w specjalnie do tego przygotowane opakowania, w różnego rodzaju kombinacjach ilościowych (przykładowo 1, 3, 5 czy 100 sztuk). Aby utrzymać wysoką jakość cebulek kwiatowych, pakowane są one w foliowe torebki posiadające niewielką perforację - dzięki temu możliwe jest zachowanie cyrkulacji powietrza wewnątrz opakowania tak ważnej właśnie w przypadku cebulek. O ile odmiany roślin tego wymagają (głównie w przypadku kłączy), pakowane są także w opakowania całkowicie szczelne zawierające dodatkowo wilgotny torf - to dzięki niemu np. kłącze nie wysycha i zachowuje pełną świeżość. Jednocześnie na każdym foliowym opakowaniu, niezależnie od ilości znajdujących się w nim sztuk cebul, widnieją wszystkie niezbędne informacje, dotyczące danej rośliny, jak: nazwa, wielkość, ilość w opakowaniu czy kolor kwiatostanu. Wszystko to ma za zadanie maksymalnie wydłużyć okres uśpienia cebul oraz ułatwić klientowi rozróżnienie zakupionych odmian. Niemniej jednak nie można zapominać, iż nadal jest to żywy organizm. Niestety pomimo przykładania dużej wagi do zapewnienia roślinom odpowiednich warunków przechowywania, występują także „okazy” w gorszym stanie, które z znacznej mierze zostają zaatakowane przez pleśń lub zwyczajnie ulegają fizycznemu zniszczeniu. Firma Cebule.pl, aby być w stanie zaoferować klientom najwyższą jakość produktów, podczas zidentyfikowania, głównie podczas pakowania zamówień, nawet jednej chorej cebuli, kłącza, ze stanu magazynowego eliminowane jest całe konkretne zbiorcze opakowanie. Dzieje się tak ze względu na to, iż istnieje realne ryzyko zarażenia się pozostałych roślin znajdujących się w jednym opakowaniu z chorą sztuką. Dzięki takiej praktyce, ryzyko otrzymania przez klienta popsutych produktów staje się marginalną częścią realizowanych zamówień.

 

 

 

 

 

 

Opakowania transportowe

 

Jednym z elementów bezpośrednio wpływających na wysoką jakość produktów są opakowania transportowe, w których to wysyłane są zamówienia wszystkich klientów sklepu internetowego Cebule.pl. Niezależnie od wielkości i wartości zamówienia oraz wybranej formy płatności, wysyłka jest realizowana za pośrednictwem czołowych na rynku firm kurierskich. Cebule.pl jako rzetelny sprzedawca zobligowany jest szczególnie zadbać o bezpieczeństwo wysyłanego towaru zarówno w aspekcie jego ewentualnego uszkodzenia podczas transportu, jak i kradzieży. Jak już wspominaliśmy rośliny pod postacią cebulek, kłączy a szczególnie sadzonek, są produktami dość specyficznymi, gdyż w pewien sposób „żywymi”. W celu zapewnienia najwyższej jakości, a  zarazem zmniejszenia do minimum możliwości popsucia się cebulek, do wysyłki zakupionych przez klientów produktów stosowane są specjalnie wzmacniane opakowania kartonowe - z podwójnego, falistego kartonu oraz specjalistyczny styropianowy wypełniacz, którego zadaniem jest unieruchomienie znajdujących się w paczce produktów.

 

 

 

 

 

 

W przypadku już ukształtowanych roślin, oferowanych pod postacią większych sadzonek (drzewek cytrusowych, bukszpanu, fuksji czy oleandra), wysyłane są one w specjalnie do tego zaprojektowanych opakowaniach uniemożliwiających przemieszczanie się rośliny, a w rezultacie jej uszkodzenia. Niestety, firma jako nadawca przesyłek nie jest w stanie bezpośrednio kontrolować w jaki sposób pracownicy firmy kurierskiej obchodzą się z powierzonymi im paczkami oraz w jakich dokładnie warunkach są one rozwożone na terytorium całego kraju. Dzięki użyciu wzmacnianych kartonów przesyłki wytrzymują podczas transportu duży napór pozostałych paczek, przez co w efekcie delikatna ich zawartość nie ulega fizycznemu uszkodzeniu.

 

 

 

W przypadku zamówień na większą ilości sadzonek, rośliny są wysyłane na specjalnie do tego przygotowanych euro paletach, posiadających "klatkę ochroną" zapobiegającą uszkodzeniu zawartości przesyłki.

 


 

 

Sposób wysyłania zamówień

 

Utrzymanie odpowiednio wysokiej jakości usług jest możliwe także dzięki korzystaniu z usług czołowych na rynku firm kurierskich. Dzięki temu, przesyłki docierają do klientów z reguły już następnego dnia roboczego od momentu nadania przesyłek. Poza szybkością realizacji zamówień minimalizuje się także w ten sposób okres przebywania roślin, w nie do końca odpowiednich dla nich warunkach, co naturalnie w znaczny sposób ogranicza możliwość ich popsucia się. Dodatkowo dzięki informatyzacji firm kurierskich, zarówno klienci, jak i nadawca przesyłek mogą na bieżąco kontrolować stan realizacji przesyłek. Co prawda istnieją tańsze sposoby wysyłania przesyłek, jak np. za pośrednictwem Poczty Polskiej, jednakże pomimo wieloletniej historii i wprowadzanych modernizacji, jej funkcjonowanie nadal pozostawia wiele do życzenia - okres doręczenia przesyłek może trwać nawet kilka dni, co nie pozostaje bez znaczenia na jakości roślin.

pixel