Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Liliowce (Hemerocallis)

( ilość produktów: 15 )

Wiosenne kłącza – liliowce

Subtelne, delikatne, dekoracyjne… Liliowce to niezwykłe kwiaty pochodzące z Azji Wschodniej, a dokładniej – Chin i Japonii. Kwiaty cenione są nie tylko za swoją przykuwającą wzrok formę. Wysokie, ozdobne rośliny są długowieczne i proste w uprawie, przez co są chętnie wybierane przez mniej doświadczonych ogrodników. Wszystkim osobom marzącym o stworzeniu cieszącego oczy, ukwieconego ogrodu z wielką przyjemnością prezentujemy kłącza liliowców – rośliny, które tchną życie w przydomową przestrzeń.

Delikatne liliowce – kłącza do Twojego ogrodu

W naszej rozbudowanej ofercie znajdziesz kłącza liliowców o zróżnicowanych kolorach. Oferujemy między innymi dwukolorowe, oryginalne liliowce Wild Horses, odmianę Ikebana Star o herbacianych płatkach czy kojarzące się z rajskim kwieciem liliowce Bela Lugosi. Mówiąc o walorach liliowców, nie sposób nie wspomnieć o ich urzekającym zapachu. Niektóre odmiany (Strawbery Candy, Niger Boy, Chicago Queen, liliowiec cytrynowy) pachną wyjątkowo intensywnie. Co ciekawe, aromat szczególnie mocno wyczuwalny jest w nocy.

Uprawa liliowców – najważniejsze zasady

Na jakich stanowiskach sadzić liliowce? Kłącza rośliny należy posadzić w nasłonecznionym lub lekko zacienionym miejscu. Co ważne, kwiaty nie są szczególnie wymagające. Doskonale rosną nawet na słabszych i przesuszonych glebach. Jednak najlepsze rezultaty uzyskasz, kiedy posadzisz je na lekkim, żyznym podłożu o średniej wilgotności i pH=6. Liliowce są roślinami długowiecznymi – na jednym stanowisku mogą rosnąć nawet przez 20 lat!

Kłącza liliowców – sprzedaż w sklepie Cebule.pl

Kiedy rusza sprzedaż liliowców? Kłącza roślin wysyłamy od marca. Można sadzić je jesienią i wiosną. Czas kwitnienia przypada na czerwiec, lipiec i sierpień. Każda sadzonka przed opuszczeniem magazynu jest starannie zabezpieczana, aby długi transport nie wpłynął negatywnie na jej kondycję. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko wysokiej jakości kłącza i cebule roślin jesiennych i wiosennych, ale również akcesoria ogrodnicze, specjalistyczne podłoża, środki ochrony roślin i wiele innych. Sprawdź naszą ofertę i odkryj w sobie ogrodnika!

pixel