Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lilie (Lilium)

( ilość produktów: 24 )

Cebule i kłącza jesienne – lilie

Duże, dekoracyjne, urzekające intensywnym zapachem… Lilie to rajskie kwiaty, które dodają ogrodom wdzięku i elegancji. Kwiaty w kształcie kielichów pięknie prezentują się w zielonych ogrodach, w wazonach oraz bukietach. Wszystkim zapalonym ogrodnikom pragnącym codziennie móc podziwiać te majestatyczne kwiaty z wielką przyjemnością prezentujemy cebulki jesienne lilii – wyjątkowe sadzonki, dzięki którym przydomowa przestrzeń rozkwitnie na nowo.

Lilie  cebule najpiękniejszych odmian

Lilie, niezwykłe rośliny o dużych kwiatach i charakterystycznym zapachu, są uwielbiane przez ogrodników na całym świecie. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko intrygującemu wyglądowi i dekoracyjności, ale również swojej różnorodności. Natura obdarowała nas ogromem odmian lilii, co daje szerokie pole do popisu podczas tworzenia nasadzeń w ogrodzie. W naszym sklepie internetowym zebraliśmy sadzonki popularnych oraz oryginalnych, rzadko spotykanych odmian. Oferujemy między innymi cebule lilii św. Antoniego, azjatyckie, hybrydowe, drzewiaste, trąbkowe i tygrysie. Możesz dowolnie łączyć ze sobą lilie o różnorodnym wybarwieniu lub wybrać jeden ze skomponowanych przez nas zestawów. Jesienne cebule lilii warto sadzić w towarzystwie mieczyków, ostróżek, miskantów, jeżówek, dalii, kalii i agapantów. 

Gdzie sadzić lilie? Cebule jesienne w Twoim ogrodzie

Pamiętaj o tym, że żadna, nawet najpiękniejsza roślina nie odkryje przed Tobą pełni swojego wdzięku, jeśli nie zapewnisz jej odpowiednich warunków do wzrostu. Gdzie sadzić cebule linii? Stanowisko dla tych roślin powinno być słoneczne i osłonięte od wiatru. Cebulki jesienne lilii będą dobrze rozwijały się w przepuszczalnej, luźnej, zasobnej w próchnicę i głęboko uprawianej ziemi o lekko kwaśnym pH. Wokół lilii warto rozsypać liście lub korę, aby podłoże było stale lekko wilgotne i napowietrzone. Lilie „nie lubią” stojącej wody, dlatego warto posadzić je na podwyższeniu, co umożliwi wodzie swobodny odpływ. Uprawę zaleca się nawozić preparatami wieloskładnikowymi z azotem, fosforem i potasem. Lilie można sadzić zarówno jesienią, jak i wiosną. Bujne kwiaty będą kwitły od maja do sierpnia.

Cebule lilii  sprzedaż internetowa dla większej wygody

Dlaczego warto wybrać nasze cebule lilii? Sklep internetowy Cebule.pl oferuje starannie wyselekcjonowane sadzonki roślin, które pięknie rozwijają się w polskich ogrodach. Cebule i kłącza lilii i innych roślin przechowywane są w ściśle kontrolowanych warunkach. Przed wysyłką każda paczka jest starannie zabezpieczana, aby długa podróż nie uszkodziła delikatnej sadzonki. Do zamówienia dołączana jest karta produktu zawierająca najważniejsze informacje na temat uprawy. Niedoświadczonym ogrodnikom podpowiadamy, jakie wybrać stanowisko dla danej rośliny, jak ją odżywiać i chronić przed szkodnikami. Ponadto nasze usługi udowadniają, że atrakcyjna cena i bezkompromisowa jakość mogą iść ze sobą w parze. Sklep Cebule.pl cieszy się powodzeniem również wśród profesjonalnych firm ogrodniczych zajmujących się aranżacją rozległych terenów zielonych.

pixel