Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maki (Papaver)

( ilość produktów: 8 )

Kłącza wiosenne – maki

Jakie kwiaty kojarzą Ci się z beztroskimi wakacjami na wsi? Odpowiedź może być tylko jedna: maki! Kłącza oferowane w naszym sklepie przemycą do Twojego ogrodu odrobinę sielskiego krajobrazu. Poznaj bliżej naszą ofertę i ukwieć swoją działkę!

Dekoracyjne kwiaty: maki dla miłośników sielskich klimatów

Maki dzielą się na trzy główne grupy. Wyróżniamy:

  • maki polne (Papaver rhoeas),
  • maki syberyjskie (Papaver nudicaule),
  • maki wschodnie (Papaver orientale).

Naszym klientom oferujemy przede wszystkim dekoracyjne maki wschodnie. Ich kwiaty są wyjątkowo duże – osiągają średnicę 10–15 cm. Pochodzą z Iranu i Kaukazu Północnego. Kłącza maków pięknie rozwijają się w przydomowych ogrodach i parkach. Ich płatki przyjmują różne kolory, począwszy od czerwieni jednoznacznie kojarzącej się z tymi kwiatami, poprzez głęboki fiolet, na delikatnej bieli kończąc. Na szczególną uwagę zasługują maki Perry’s White z białymi płatkami i kontrastującym z nimi czarnym środkiem oraz White Ruffels z postrzępionymi płatkami. Maki będą doskonałym kompanem dla innych kwiatów przywołujących na myśl łąkę na zalanej słońcem polanie.

Kłącza maków: sprzedaż internetowa

Zastanawiasz się, kiedy należy sadzić kłącza maków? Sprzedaż tych roślin w naszym sklepie rusza w marcu. W tym czasie (do kwietnia) należy umieścić kłącza w ziemi. Dla maków wschodnich optymalne będzie ciepłe, osłonięte od wiatru stanowisko. Najbardziej sprzyjające podłoże to umiarkowanie sucha, żyzna, przepuszczalna i wapienna gleba. Maki mają stosunkowo duże wymagania pokarmowe. Z tego względu zaleca się ich regularne nawożenie obornikiem, kompostem lub humusem. Szczegółowe informacje dotyczące uprawy maków dołączone są do zamówienia. Co ważne, oferujemy tanie kłącza maków o doskonałej jakości. Rośliny przechowywane są w kontrolowanych warunkach, a następnie starannie przygotowywane do transportu. Ogrodnictwo jest naszą pasją i ma to odzwierciedlenie w jakości oferowanych przez nas usług.

pixel