Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Begonia bulwiasta – uprawa i pielęgnacja
Begonie należą do rodziny begoniowatych (Begoniaceae). Najczęściej uprawiane gatunki to: begonia stale kwitnąca, begonia zimowa, begonia koralowa, begonia królewska i begonia bulwiasta. Po szczegóły zapraszamy do artykułu!
Czytaj więcej
Malwy w ogrodzie — odmiany, wymagania, uprawa
Malwa (Alcea L.) należy do rodziny ślazowatych (Malvaceae). Te rośliny w różnych rejonach kraju mogą być także znane pod nazwą: prawoślaz wysoki, prawoślaz różowy, prawoślaz ogrodowy, malwa czarna, topolówka wyniosła, zygmark. Jak je uprawiać i pielęgnować? Zapraszamy do naszego poradnika
Czytaj więcej
Ranking wytrzymałych roślin doniczkowych do domu
Bujne kwiaty doniczkowe są modną i efektowną dekoracją dodającą wnętrzom uroku, ciepła i naturalności. Ponadto rośliny filtrują powietrze i jonizują je, regulują poziom wilgotności i, według licznych badań, pozytywnie wpływają na nasz nastrój.  Jakie kwiaty wybrać do domu? Zapraszamy do naszego poradnika.
Czytaj więcej
TOP 10 jesiennych kwiatów ogrodowych w 2023 roku
Kto powiedział, że schyłek lata musi oznaczać pożegnanie się z pięknym, bujnym ogrodem? Nadejście jesieni oznacza otwarcie zupełnie nowego rozdziału. Aby cieszyć się naturalnym, przepełnionym kolorami i różnorodnymi formami krajobrazem nie tylko w czerwcu, lipcu i sierpniu, wystarczy posadzić na rabatach, skalniakach, klombach i bezpośrednio przy ścieżkach jesienne kwiaty. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom szukającym inspiracji do wielkich zmian w przydomowym otoczeniu. Oto nasza lista top 10 kwiatów jesiennych obejmująca gatunki, których nie może zabraknąć w żadnym modnym ogrodzie!
Czytaj więcej
Trendy w ogrodzie: TOP 10 kwiatów wiosennych w 2023 roku
Początek wiosny jest czasem intensywnych prac ogrodowych. Kiedy poranne i wieczorne przymrozki ustąpią, przyroda odkrywa przed nami pełnię swojego wdzięku. Aby móc podziwiać piękno natury w pełnej krasie, warto zadbać o swoje najbliższe otoczenie. Najbardziej okazałą dekoracją każdego ogrodu są wiosenne kwiaty. Z myślą o wszystkich zapalonych ogrodnikach poszukujących inspiracji do zmian w przydomowej scenerii przygotowaliśmy przegląd najmodniejszych gatunków. Jakie rośliny kwitnące wiosną rządzą w ogrodach w 2023 roku? Oto nasz top 10 kwiatów wiosennych!
Czytaj więcej
pixel