Krokus Botaniczny mix PROMOCJA
- Opakowanie 25 szt.
Krokusy
Krokusy ze względu na porę kwitnienia dzielą się na jesienne i wiosenne. Ich naturalne siedlisko rozciąga się począwszy od Europy aż po Azje i północną Afrykę.
Lubią stanowiska słoneczne, glebę próchniczą, ciepłą i wilgotną, dobrze uprawioną, o odczynie lekko kwaśnym. Warto przed sadzeniem wzbogacić ziemię obornikiem. Pamiętajmy o tym żeby nie sadzić krokusów w miejscach w których rosły rośliny dotknięte chorobami grzybiczymi. Wymagają regularnego podlewania i nawożenia w czasie wegetacji oraz usuwania chorych roślin. Do nawożenia używamy preparatów wieloskładnikowych z dużą ilością fosforu i potasu.
W celu rozmnażania, cebulki możemy wykopać dopiero po obumarciu liści – służą one cebulkom do gromadzenia substancji odżywczych. Wykopane cebule suszymy, oczyszczamy z resztek bulwy matczynej i przechowujemy w suchym miejscu aż do jesieni. Możemy roślinę pozostawić przez 4 lata na jednym stanowisku, dzięki czemu rozrośnie się w gęstą kępę. Rośliną niewykopywanym musimy zapewnić okres spoczynku w którym unikamy podlewania.
Pomimo iż krokusy są roślinami mrozoodpornymi warto przykryć je cienką warstwą ściółki, torfu lub kory. Taki zabieg przyspieszy ich kwitnienie.
Część podziemna rośliny, poza pełnieniem roli organu wzrostu, spełnia funkcję magazynową. To właśnie w niej roślina gromadzi substancje zapasowe umożliwiające szybkie rozpoczęcie wzrostu i rozwoju rośliny, a także jej przetrwanie w okresie spoczynku.
Im większa, bardziej dorodna część podziemna, tym roślina lepiej się rozwija i w efekcie zakwita. Warto jest zatem wziąć ten element pod uwagę, na równi z ceną, podczas podejmowania decyzji o zakupie roślin do swojego ogrodu.
Niestety, większość sprzedawców w ogóle nie podaje rozmiarów oferowanych przez siebie roślin.
Warto pytać o rozmiar przed porównaniem ceny i podjęciem decyzji o zakupie |